Наскільки небезпечна інтернет-залежність і як з нею боротися?

 
 
Багато користувачів вважають, що залежність від Інтернету не тягне за собою ніякої небезпеки.
  Однак такий підхід до проблеми неправильний. На відміну від наркоманії та алкоголізму, інтернет-залежність виявити досить складно. В цьому і полягає небезпека. На ранніх стадіях вирішити проблему можна практично безболісно. Але найчастіше близькі і друзі людини, яка страждає від такої залежності, занадто пізно її помічають.
  Інтернет-залежність впливає не тільки на психологічний стан здоров'я людини, але і на його фізичне здоров'я. Якщо тривалий час перебувати в Мережі, то погіршується пам'ять, мозок втрачає здатність до аналітичного аналізу, підвищується дратівливість, знижується працездатність, психіка стає нестійкою, можна навіть втратити навички реального спілкування.
  Від постійного перебування перед монітором погіршується зір, від клавіатури і мишки виникає тунельний синдром, сидячий спосіб життя сприяє розвитку сколіозу, остеохондрозу, артрозу і т.п., також спостерігаються проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту і серцево-судинні патології, такі як аритмія , тахікардія, тромбоз, варикоз, гіпертонія.
  Якщо інтернет-залежність вчасно не виявити, то людина може не тільки зіпсувати відносини з близькими і друзями, але і втратити здоров'я, роботу і навіть позбутися сенсу життя. За статистикою, серед людей, залежних від Мережі, великий відсоток самогубців. На відміну від інших залежностей, Всесвітня мережа стає не просто сенсом життя, а по суті, самим життям.

Порятунок потопаючого — справа рук самого потопаючого.
  Виявивши у себе ознаки інтернет-залежності, не варто панікувати. Те, що ви усвідомили всю серйозність ситуації, вже є першим кроком до одужання. Адже багато користувачів роками відмовляються визнавати наявність у себе цієї недуги. Потрібно розуміти, що ви неминуче відчуєте розчарування, так як віртуальні ілюзії завжди привабливіші і яскравіші, ніж реальність.
  Зробіть перший крок до нормального життя: визначте, скільки часу ви реально проводите в Інтернеті. Постарайтеся визначити найважливіші справи в Мережі і «відсічіть» все зайве. Після цього займіть час, що звільнився, корисними справами, наприклад, читанням книг (паперових, не в Інтернеті), прибиранням, зустрічами з друзями, походами в кіно. Ще одним важливим моментом є ваше усвідомлене прохання до близьких і друзів обмежити спілкування в Мережі. Щоб поговорити про щось важливе, досить набрати номер телефону і вирішити питання. Така розмова все ж краще, ніж листування в Інтернеті.
  Наповнюйте своє життя різноманітними подіями: відвідинами виставок, семінарів, курсів, театрів та інших цікавих місць і подій. Організовуйте пікніки, займайтеся спортом, при можливості відвідуйте міста, в яких ви ще не були. Так можна знайти величезну кількість занять, які ніяк не пов'язані з Інтернетом.
  Потрібно пам'ятати, що ви відвідуєте різні заходи, їздите на екскурсії, в кінці кінців, готуєте смачну їжу для себе, а не для Інстаграма або інших соцмереж. Якщо вам хочеться щось сфотографувати, то робіть це для себе і не викладайте в Інтернет.
  Хорошим методом буде похвала собі за досягнення і покарання за порушення встановлених обмежень. Але якщо ви розумієте, що самостійно вам складно впоратися із залежністю від Мережі, то не соромтеся просити допомоги у найближчих людей, в крайньому випадку, зверніться до психолога.

Допоможіть близькій людині.
  Найстрашніше, що залежністю від Інтернету страждають діти, підлітки та молодь до 30 років. Якщо ви раптом помітили, що в «пастку» потрапив хтось із рідних, особливо це стосується дітей та підлітків, то ні в якому разі не варто відбирати гаджети, забороняти заходити в Мережу, скандалити. Це викличе тільки негатив. Потрібно діяти м'яко, ненав'язливо повертаючи людину до реального життя.
Більше часу проводьте разом, в таких місцях, де немає доступу в Інтернет, ходіть в кіно, театр, зацікавте якимось хобі, яке не потребуватиме присутності в Мережі і т.д. Все залежить від вашого бажання допомогти і фантазії.
  Багато людей в Інтернеті шукають те, чого їм не вистачає в реальному житті: можливість самореалізуватися хоча б у віртуальному світі, адже там все просто і красиво. В онлайн-ігри грають ті, кому не вистачає емоцій, віртуальні романи заводять нещасні в любові люди і т.п. Поговоріть «по душах», це може допомогти людині побачити всю глибину проблеми.
  Але якщо ви бачите, що ваші зусилля марні, то зверніться до фахівця. Адже інтернет-залежність стоїть на одному рівні з алкоголізмом і наркоманією. А це дуже небезпечно.
  Перебуваючи в Мережі, пам'ятайте, що є ще й реальне життя, яка набагато цікавіше, ніж віртуальна.
 

 

  Всі новини

  Контакти

  Адреса:23305,вул.Шкільна3, с.Дзвониха,Тиврівський район,Вінницька область

  Тел.:(04355)2-36-17

  Email:dzvonykha1910@ukr.net

  https://drive.google.com/file/d/1nAFa6uRIkex0hNjK3SCNfpO8TRvZA0nu/view?usp=sharing